KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7245836
nr 724 5836
Fernand Toussaint
(1873-1956), Belgien
Akvarell, Porträtt. Sign. Fernand Toussaint 61x46
Fernand Toussaint, belgisk bildkonstnär född 1873, död 1956.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 7 november 2011
2.800 kr
2.800 kr
3.300 kr
3.100 kr
ledande budet*
Fernand Toussaint
Läs mer om Fernand Toussaint
Signe Persson-Melin (f. 1925)